Láska je subjektivní, neboť to, co milujeme, nejsou skutečné bytosti, nýbrž bytosti, které jsme si sami vytvořili...

Říjen 2008

Rozhovor s Maite Kelly

4. října 2008 v 10:19 | zdroj-http://kellys.7x.cz/novinky/rozhovor-s-maite-2.html |  Maite Kelly
Druhá nejmladší z rodiny Dana Kellyho. Se svým otcem procestovali téměř celou Evropu a prodali více než 15 miliónů desek.
Člověk o Vás momentálně vůbec nic neslyší.
Já jsem se vrátila z Toga, kde jsem spolupracovala na církevním projektu.
Co jste přesně dělala?
Ráno jsem krmila malé děti. Dopoledne jsme si dělala filozofické kursy, zpívali jsem se studenty v chorálu a diskutovali jsme. Cílem bylo, udělat základy pro univerzitní faru.
Chtěla jste se stát misionářkou?
Ne. V listopadu začíná Kelly Family spolupracovat s umělcem Gerdem Hofem v cirkusu Roncalli. Dřívě jsme měli za rok 300 koncertů. Předpokládáme, že teď jich víc nebude. Mnoho sourozenců rodinu opustilo, chtějí trávit více času s jejich dětmi a partnery.
Jak vypadá váš sen o docela normálním životu?
To je tak. Muselo by být hodně času, abych mohla všechno dohnat a dát do pořádku. Chtěla bych chodit do školy a právě být normálně dvacetiletá. Onehdy jsme v Americe dělala střední školu. To bylo hezké, jednoduše, být jednou z mnoha.
Jak jste Vy našla Boha?
V 18 letech jsem hledela smysl života. Jako poutník jsem zavítala do Lourdes a tam jsem ho našla. Ale to je velmi soukromé téma, o tom nerada mluvím. V každém případě jsme velmi ráda, že nejsem v drogách jako mnoho jiných stars, ale s mím Bohem.
Vaše rodina byla velký klan. Nešlo vám to na nervy?
Když se podívám zpětně, uvidím strukturu našeho rodinného života : Najedli jsme se a potom jsme dělali domácí úkoly. Ale můj otec byl po smrti matky na 12 dětí sám. Já jsem byla oproti jiným dětem svobodná. Byla jsem vždy venku a mohla jsem si sama vyrábět své oblečení. Dnes mám větší potřeby, jak být normálním občanem. Vyrostli jsme v dvoupatrovém autobusu, na hausbótu a na zámku..
Kde bydlíte teď?
Momentálně bydlím se svým snoubencem v podkrovním bytě u jeho rodičů v Paříži. Vytvořili jsme si malý byteček, 55 čtverečných metrů. Mám malé byty ráda. A časem bych se chtěla vdát a stát se matkou.
Je váš nastávající také muzikant?
Ne. On pracuje jako ingenýr. Byl s námi na našem koncertě v Belgii. On Kelly Family vůbec neznal.
Vy máte 11 sourozenců. Chcete také tolik dětí?
(smích) Žít ve velké rodině mám v krvi. Ale abych měla 12 dětí, nevím. Uvidíme : krok za krokem.
Před rokem se o vás povídalo, že jste byla bulimička. Jak je to s vámí dnes?
Mnoho se toho zlepšilo. Byla jsem špatná z mé nadměrné váhy, ale teď už to neberu tak vážně. Pomohlo mi to uspořádat život, jím pravidelně a rozumně. Mimoto jsem potkala jednoho suprového muže, ještě k tomu hezkého, který je střeštěný jako já. Cítím se teď ve svém těle mnohem lépe. Moje tělo má sice handikap, ale já jsem se s tím smířila. Naučila jsem se ukazovat respekt a vážit si jiných lidí, i když jsou špatní.
The Kelly Family

2. října 2008 v 10:34 Oficiální stránky/Myspace
The Kelly family

Člen Kelly Family žebrá na ulici o drobné

2. října 2008 v 9:57 | zdroj-http://tn.nova.cz/red/hudba/clen-kelly-family-zebra-na-ulici-o-drobne.html |  The Kelly family
V 90. letech to byl fenomén. Kelly Family prodali 20 milionů desek. Teď si člen kapely vydělává jako pouliční muzikant.
Šestatřicetiletý Jimmy Kelly spolu se svými sourozenci léta okupoval stěny v dívčích ložnicích. Od roku 1994 do konce 90. let kapela zářila, celkem prodala na 20 milionů desek.

Teď se Jimmy Kelly vrátil tam, kde s rodinou začínal. Hraním na ulici si jeho rodiče s dětmi vydělávali ještě v osmdesátých letech. V dobách největší slávy jeho rodina vlastnila dva zámky, jeden v Irsku a jeden v Německu.

Od konce 90. let, kdy se členové kapely nedokázali dohodnout na budoucnosti, úspěch Kelly Family spíše skomírá.

Jsou snad na mizině? Jimmy Kelly to odmítá. "Dávám si jenom pauzu," vysvětlil deníku Bild, proč se vydal s pouzdrem od kytary na ulici. "Na ulici trénuju na vystoupení na scéně," dodává.

Kapela totiž po čtyřech letech chystá nové album. Mělo by vyjít příští rok na jaře. "Děláme na tom," slibuje Jimmy Kelly.
Většina z devíti členů rodiny Kellyových se nyní věnuje zakládání vlastních rodin. Celkem už zakladateli kapely Danu Kellymu pořídili třináct vnoučat.

Malý "andílek" kapely, dnes šestadvacetiletý Angelo, už má tři děti a od rozchodu kapely vydal tři sólová alba. Do konce roku by měl se svou doprovodnou kapelou dvakrát zahrát i v Česku.

Dva koncerty v Česku chystá i Kathy Kellyová, nejstarší členka skupiny. I většina ostatních členů kapely se nějakým způsobem věnuje hudbě.

S rodinným muzicírováním praštila Barby, dnes třiatřicetiletá, která kapelu opustila v roce 2002. Paddy Kelly, druhá nejvýraznější tvář skupiny, dnes podle Bildu žije ve Francii v klášteře.